Yanbian'da Çin-Kore Kültür Festivali

2017-09-14 08:58:49

     Birinci Çin Yanbian Kore Kültür ve Turizm Festivali, kısa süre önce Jilin eyaletine bağlı Yanbian Kore Özerk İli'nin İl Spor Salonu'nda yapıldı. Festivalin açılış töreninde Changbai Dağları'nın kutsal melodisi adlı şarkı ve dans şenliği yapıldı. Atalar, hayat, hasılat ve rüya gibi dört bölümden oluşan şenlik, Yanbian'da kültürün gelişme sürecini gösterdi.

 Son turizm festivalinin ana şiarı, “Seçkin Kore kültürünü devam ettirelim, güzel yuvayı birlikte yapılandıralım” olarak belirlendi. Festivalin düzenlenmesi, Yanbian ilinde kaydedilen ekonomik ve toplumsal gelişmeleri kapsamlı şekilde gösterirken, Yanbian'da dışa açılmayı hızlandırmayı ve Çin'de Kore etnik grubunun parlak kültürünü dünyaya tanıtmayı ve Ekim'de yapılacak Çin Komünist Partisi 19. Genel Kongresi için olumlu ortam oluşturmayı amaçladı.

 Festivalin açılış törenine Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi'nin eski Birleşik Cephe Başkanı ve Çin Etnik İşleri Komitesi Başkanı Li Deshu, Yanbian Parti Sekreteri Jiang Zhiying dahil çeşitli çevrelerden 2 binden fazla temsilci katıldı.

  10 Eylül'e kadar sürecek olan festival, süresince Kore Müzik ve Dans Yarışması, Kore Tarzında Fener Sergisi, Geleneksel Çin Hat Sanatı Sergisi, Kore Gelenek ve Göreneklerini Yaşatma Sergisi, İlk Çin Kore Kültür ve Turizm Zirvesi gibi 19 program düzenlendi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor