Çin'in kış turizmi Singapur'da tanıtıldı

2017-06-08 10:52:51

   Çin'in zengin kış turizmi kaynakları Singapur'da tanıtıldı.


“Güzel Çin'i görelim, buz ve kar yolculuğuna çıkalım” adlı tanıtım toplantısına Çin'in Singapur'daki başkonsolosu Wang Jiarong, Çin Ulusal Turizm İdaresi Dış İlişkiler Daire Başkanı Zhang Lizhong gibi Çin'in ve Singapur'un siyaset ve turizm çevrelerinden çok sayıda temsilci katıldı.


İdare, Çin'deki kış turizmi kaynaklarını tanıtmak üzere 15-23 Mayıs'ta sırasıyla Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya ve Singapur'da toplantılar düzenledi. Çin ve bahsi geçen üç ülke arasında son yıllarda vize, gümrük, lojistik gibi alanlarda kolaylıklar ile vergi muafiyeti gibi imkanlar günden güne yoğunlaşmakta. Kuşak ve Yol inisiyatifinin güçlendirilmesiyle birlikte, Çin'in söz konusu üç ülke dahil güzergahtaki diğer ülkelerle turizm iş birliğini kuvvetlendireceği öngörülüyor.


Edilen bilgilere göre, 2015 itibarıyla Çin Ulusal Turizm İdaresi'nin liderliğinde “Çin Kış Turizmi Tanıtım Birliği” kuruldu. Birliğin üyeleri arasında Beijing, Hebei, Jilin, Liaoning, İç Moğolistan Özerk Bölgesi ve Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi yer almakta. Üyeler, Birlik aracılığıyla kaynak ve bilgi paylaşımı, turizm piyasalarını açma, turist gönderme gibi konularda iş birliğini artırarak Çin'deki kış turizminin gelişmesini hızlandıracak ve kış sporu kaynaklarının yabancı ülkelere tanıtılması konusunda ortak adımlar atacaklar.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor