Beijing'de 2017 Dışa Yönelik Turizm Forumu

2017-02-02 18:13:46

2017 Çin Dışa Yönelik Turizm Forumu kısa süre önce Beijing'de yapıldı.

Forum, Dünya Turistik Kentler Birliği ve Ivy Alliance Turizm Danışmanlık Şirketi tarafından ortaklaşa düzenlendi. Foruma 70 ülkedeki turistik ve diplomatik çevrelerden 200'den fazla temsilci katıldı.

Forumun açılışında, Dünya Turistik Kentler Birliği Genel Sekreteri Song Yu, derneğin İcra Komitesi Başkan Yardımcısı ve Beijing Belediye Başkan Yardımcısı Cheng Hong gibi yetkililer konuşma yaptı.

Song Yu yaptığı konuşmada, Çin'de dışa yönelik turizm piyasasının, geçen 20 yıl içinde hızla geliştiğine, şimdi ise kritik dönüşüm içinde yer aldığına işaret etti. Gerek yurt dışına gezi piyasasında, gerekse turistik talep yapısında birçok değişikliğin yaşandığına dikkat çeken Song Yu, forumun bu konuda yabancı ülkelerdeki turizm çevrelerine bilgi desteği sağlamaya çalıştığını vurguladı.

Forumda, 2017 yılında Çin'deki dışa yönelik gezi piyasasının özellikleri ve gelişme eğilimleri, lüks gezilerin potansiyeli, yeni nesil turistlerin talepleri ve tüketim alışkanlıkları ile bireysel geziler gibi konular ele alındı.

Dünya Turistik Kentler Birliği, forum vesilesiyle 2016 Dünya Turistik Kentlerinde Turizmin Gelişimi ile 2017 Küresel Turizmin Ekonomik Görünümü adlı iki rapor yayımladı.

2016 Dünya Turistik Kentlerde Turizm Gelişmesi adlı raporda, İnternet turizmi, paylaşım ekonomisi gibi kentsel kesimler için önemli turizm endeksleri göz önünde bulundurularak, dünyadaki 104 kentte turizmin gelişmesine yönelik kapsamlı değerlendirme yapıldı.

Küresel Turizmin Ekonomik Görünümü raporunda ise bu yıl dünya turizminin gelişme eğilimleri öngörüldü. Turizmin dünya ekonomisindeki rolünden hareket edilen raporda, 2017 yılında küresel turizm piyasasının gidişatına dair beklentilere yer verildi. Rapora göre, geçen yıl küresel ekonomik canlanmanın zayıf olduğu bir dönemde, turizm nispeten yüksek bir hızla büyümeyi koruyarak küresel ekonomiye güç kattı. Turizmin küresel ekonomiye katkı payı yüzde 5,49 oldu. Raporda, ayrıca 2017 yılında küresel turist sayısı ile turizm gelirinin sırayla yüzde 7,5 ve yüzde 4,2 oranında artacağı öngörüldü.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor