Çin’de en iyi toplumsal sorumluluk ödülü Mengniu’nun

2017-01-10 09:32:00 china.com

Çin Uluslararası Radyosu tarafından yönlendirilen ve China.com internet sitesi tarafından organize edilen “Çin'in Gücü, Dünyayı Sarsmak” temalı Çin'de En İyi 10 İşletme (ürün, marka) seçimi tamamlandı.

Farklı ülkelerden tüketicilerin yaklaşık bir aylık sürede verdiği oylar ile Çinli ve yabancı uzmanların değerlendirmeleri neticesinde marka, ürün, çok satılan ürün, hizmet, inovasyon geliştirme, toplumsal sorumluluk, hayırseverlik ve yaratıcı ürün alanlarındaki en iyi işletmeler seçildi.

Çin’de en iyi toplumsal sorumluluk ödülü Mengniu’nun

Çin'de toplumsal sorumluluk alanındaki en iyi 10 firma sıralamasında birinciliği Mengniu elde etti.

Mengniu Grubu, toplam 52 bin 648 oyla birinci oldu.

Mengniu, inovasyon geliştirme alanında 8 bin 993 oy, hayırseverlik alanında 8 bin 631 oy, toplumsal sorumluluk alanında 15 bin 577 oy, kaliteli hizmet alanında 9 bin 602 oy ve en çok satılan ürün alanında 9 bin 845 oy aldı.

Son yıllarda, Danimarka, Fransa ve ABD'den süt ürünleri alanında faaliyet gösteren şirketlerle de işbirliği anlaşmalarına imza atan Mengniu Grubu, uluslararası süt ürünleri sektörüne entegre olmayı başarmış durumda. Mengniu'nun Telunsu, Chunzheng, Guanyiru ve Suansuanru ürünleri, yurt içi ve yurt dışındaki tüketicilerin büyük beğenisini kazandı.

Hayır etkinliklerine de faal olarak katılan Mengniu Grubu, yoksul bölgelerdeki ilkokullara süt yardımı yaparken, afet bölgelerine de para bağışında bulunuyor. Mengniu, bu alana toplam 500 milyon yuan bütçe ayırdı.

Diğer yandan, “Kırsal bölgelerin en güzel öğretmeni” adlı geniş katılımlı etkinliği düzenleyen Mengniu Grubu, kırsal bölgelerdeki eğitim çalışmalarına destek sağlama taahhüdünde bulundu. “Mavi ve Yeşil” fonunu kuran Mengniu Grubu, tüketicileri çevre koruma çalışmalarına davet etmenin yanı sıra, internet kullanıcılarını da hava kirliliği sorununu ortadan kaldırmak için çaba harcamaya çağırıyor. Mengniu Grubu, dünya genelinden işletmeler için de inisiyatif alma, toplumsal sorumluluklarını aktif şekilde üstlenme, ülkelerin ve toplumların kalkınmasını destekleme konularında iyi bir örnek oluşturuyor.

Çin'de süt, yoğurt ve süt ürünleri sektöründeki öncü işletmelerden olan Mengniu Grubu 1999 yılında kuruldu.

2005 yılına gelindiğinde süt ürünleri satış hacmi bakımından Çin'deki ikinci büyük şirket konumuna yükselen Mengniu, pastorize süt ve dondurma üretiminde ise ülkede birinci konumda. Tüketici odaklı, yüksek kaliteli ürün ile beslenme ve sağlık ilkelerine önem veren Mengniu Grubu, her geçen dakika daha çok insana mutluluk getiriyor. Ürün imalatından satışına kadar her aşamada kalite garantisi sağlayan Mengniu Grubu, Çin Gıda ve Yağ Grubu'nun yanı sıra, Avrupa'da Danone ve Arla Foods gibi işletmelerle işbirliği yaparak uluslararası standartları karşılayan ürünleri tüketicilere ulaştırıyor.

“Çin'in Gücü, Dünyayı Sarsmak” kapsamında düzenlenen Çin'de En İyi On İşletme (ürün, marka) seçimi, China.com internet sitesinin sahip olduğu küresel medya kaynakları kullanılarak tüketicilere kaliteli ürün ve markaların önerildiği, Çinli işletmelere de yurt içi ve yurt dışındaki markaların gelişiminin gösterildiği yeni bir platform hâline geldi. Bu platformda, beyaz eşya, finans, otomotiv, havacılık, emlak ve petrol gibi alanlarında faaliyet gösteren en iyi on işletme ve ürünleri tanıtılıyor.

Aralarında Çin, İngiltere, ABD, Türkiye ve İran'ın da bulunduğu 30'dan fazla ülkeden yaklaşık 1 milyar tüketici seçim sürecine katıldı. Yurt içi ve yurt dışından sektörel uzmanlar, işletmeleri ürün kalitesi, satış sonrası hizmet, toplumsal sorumluluk ve inovasyon geliştirme gibi alanlarda değerlendirirken, işletmelerin küresel tanınırlıkları ve yarattıkları müşteri memnuniyeti hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Etkinlik, dünya genelinden tüketicileri yüksek kaliteli ürün seçimi konusunda yönlendirmenin yanı sıra, 2016 yılında Çin markalarının yurt içi ve yurt dışında sağladığı gelişmelerin neticesini ortaya koyması açısından da önem taşıyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor