Çin’de hayırseverlik ödülü SINOPEC’in

2017-01-09 17:34:47 china.com

Çin Uluslararası Radyosu tarafından yönlendirilen ve China.com internet sitesi tarafından organize edilen “Çin'in Gücü, Dünyayı Sarsmak” temalı Çin'de En İyi 10 İşletme (ürün, marka) seçimi tamamlandı.

Farklı ülkelerden tüketicilerin yaklaşık bir aylık sürede verdiği oylar ile Çinli ve yabancı uzmanların değerlendirmeleri neticesinde marka, ürün, çok satılan ürün, hizmet, inovasyon geliştirme, toplumsal sorumluluk, hayırseverlik ve yaratıcı ürün alanlarındaki en iyi işletmeler seçildi.

Çin’de hayırseverlik ödülü SINOPEC’in

Çin'de en hayırsever firmalar sıralamasında birinciliği SINOPEC kazandı.

SINOPEC, toplam 60 bin 952 oy toplayarak birincilik ödülünün sahibi oldu.

SINOPEC, inovasyon geliştirme alanında 8 bin 952 oy, hayırseverlik alanında 28 bin 912 oy, toplumsal sorumluluk alanında 7 bin 519 oy, kaliteli hizmet alanında 8 bin 664 oy ve en çok satılan ürün alanında 6 bin 905 oy aldı.

SINOPEC, 1990'lı yıllardan bu yana “dünyaya açılma” kalkınma stratejisini uygulayarak ve uluslararası piyasayı genişleterek birçok sevindirici netice elde etti.

SINOPEC, onlarca yıl boyunca Ortadoğu piyasasında ayakta durmanın yanı sıra, dünyadaki en büyük petrol ve doğal gaz havzalarına sahip Suudi Arabistan pazarına da başarıyla girdi. SINOPEC, ayrıca aralarında Kanada, İran, Kazakistan ve Yemen'in bulunduğu ülkelerdeki petrol ve doğal gaz projelerine de katıldı.

Yurt dışındaki projelerin uygulamalarında doğan ihtiyaçları karşılamak için SINOPEC, yerel personele eğitim vermek üzere iki teknik eğitim okulu açtı. Okullarda, personele bire bir eğitimler verildi. Yerli çalışanların örf ve âdetlerine gösterilen saygı nedeniyle şantiyelerde özel yemekhaneler ve konaklama noktaları kuruldu. Ayrıca, yine yerli personel için mescit ve ibadet odaları ayrıldı. Şirketin bu girişimleri yerel halktan takdir topladı.

Bunun yanı sıra, SINOPEC, yerel halkın yaşam koşullarını düzeltmek için bağış etkinliklerine faal olarak katılırken, şirket personeli de gönüllü etkinlikler düzenledi. Ulaşım, haberleşme ve temiz su gibi konularda projeler hayata geçiren SINOPEC, yoksul ailelerin çocuklarına eğitim fırsatları da sağladı. Deprem bölgelerine yoğun ilgi göstererek, afet sonrası yeniden yapılandırma çalışmalarına da katılan SINOPEC, yerel halkla dostça ilişkilerini güçlendirdi.

SINOPEC, “Daha iyi bir yaşam için çalış” misyonu doğrultusunda, sürdürülebilir kalkınma ilkesini ve toplumsal sorumluluklarını yerine getirerek, “Halkın memnuniyeti için dünyanın birinci sınıf enerji ve kimya sanayisi şirketi” olmayı hedefliyor. SINOPEC, son 4 yıldır düzenlediği “Sevgi Durağı, Sevgiyle Eve Dön” temalı etkinliğiyle Bahar Bayramı sırasında şehirlerde çalışan ve evlerine motosikletleriyle dönen köylülere destek oluyor. Her yıl 5 binden fazla gönüllü, yılda ortalama 400 bin göçmen işçinin eve dönüş yolunu ısıtıyor.

SINOPEC, ayrıca yıllardır belli bölgelere özel yoksullara yardım, Tibet ve Qinghai'ye yardım, sağlık ekspresi ve okullara bağış gibi etkinlikler de yürütüyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor