Çin’de en iyi marka iletişimi ödülü Changan’ın

2017-01-09 17:27:09 china.com

Çin Uluslararası Radyosu tarafından yönlendirilen ve China.com internet sitesi tarafından organize edilen “Çin'in Gücü, Dünyayı Sarsmak” temalı Çin'de En İyi 10 İşletme (ürün, marka) seçimi tamamlandı.

Farklı ülkelerden tüketicilerin yaklaşık bir aylık sürede verdiği oylar ile Çinli ve yabancı uzmanların değerlendirmeleri neticesinde marka, ürün, çok satılan ürün, hizmet, inovasyon geliştirme, toplumsal sorumluluk, hayırseverlik ve yaratıcı ürün alanlarındaki en iyi işletmeler seçildi.

Çin’de en iyi marka iletişimi ödülü Changan’ın

Çin'de marka iletişimi alanında en iyi 10 şirket sıralamasında birinciliği 55 bin 837 oy alan Changan Otomotiv Ltd. Şti. kazandı.

Changan Otomotiv Ltd. Şti., inovasyon geliştirme alanında 10 bin 175 oy, hayırseverlik alanında 9 bin 939 oy, toplumsal sorumluluk alanında 11 bin 311 oy, kaliteli hizmet alanında 10 bin 153 oy ve en çok satılan ürün alanında 14 bin 259 oy topladı.

İtalya'da Torino, Japonya'da Yokoşima, İngiltere'de Birmingham ve ABD'de Detriot dâhil olmak üzere, farklı kentlerdeki faaliyetleriyle küresel Ar-Ge yapısını oluşturan Changan Otomotiv Ltd. Şti., dünya genelinde işbirliği ortakları arayarak Changan Ford, Changan Suzuki ve Changan Mazda gibi ortak sermayeli işletmeler kurdu. Bu işletmelere Çin markalı ürünler sağlayan Changan, bu yolla yeni işbirliği modelleri yarattı. Hâlihazırda Changan, Güneydoğu Asya, Güney Amerika ve Güney Afrika'daki yeni kalkınan ülkelerde üretim üsleri oluşturdu.

Dış basın kuruluşlarında Changan otomobilleri hakkında şu değerlendirmelerde bulunuldu: “Otomobil fuarlarında görülen bu Çin markası araçlar, Avrupa tarzına sahip olmakla birlikte, sergiye katılan tüm Çinli otomobiller arasında en güzel olanı.” “Bu eğilime göre, gelecekte yollarımızda daha çok Changan araçları göreceğiz.”

154 yıllık geçmişe sahip Changan şirketi, son 33 yılda yurt dışında 12 üretim üssü kurdu. Yıllık 2 milyon 950 bin otomobil üreten ve satan Changan Ltd. Şti. 90 bin personele sahip. Çin'deki en büyük dört otomotiv grubundan biri olan Changan, yılda 1 milyondan fazla Çin imalatı binek araç üretimi ve satışıyla bir rekora imza atmış durumda. Bilim ve teknolojiye dayalı inovasyon ilkesi doğrultusunda Çin'de en büyük Ar-Ge gücünü oluşturan Changan, ülkede bu alandaki öncü konumunu sekiz yıldır korumakta. “Dünya çapında şöhret ve değer yaratma” anlayışıyla tüketicilere en tatmin edici ürün ve hizmetleri sağlayan Changan, üst üste 9 yıldır Çin markalı otomobillerin satışı bakımından ilk sıralarda yer alıyor. Gelecekte de müşterilerine yüksek kaliteli ürün ve hizmet sağlayarak personeline elverişli bir ortam ve gelişme fırsatları yaratmaya çalışan Changan, üstlendiği toplumsal sorumlulukları da artırarak “birinci sınıf bir otomotiv şirketi” olma” hedefine doğru ilerliyor.

“Çin'in Gücü, Dünyayı Sarsmak” kapsamında düzenlenen Çin'de En İyi On İşletme (ürün, marka) seçimi, China.com internet sitesinin sahip olduğu küresel medya kaynakları kullanılarak tüketicilere kaliteli ürün ve markaların önerildiği, Çinli işletmelere de yurt içi ve yurt dışındaki markaların gelişiminin gösterildiği yeni bir platform hâline geldi. Bu platformda, beyaz eşya, finans, otomotiv, havacılık, emlak ve petrol gibi alanlarında faaliyet gösteren en iyi on işletme ve ürünleri tanıtılıyor.

Aralarında Çin, İngiltere, ABD, Türkiye ve İran'ın da bulunduğu 30'dan fazla ülkeden yaklaşık 1 milyar tüketici seçim sürecine katıldı. Yurt içi ve yurt dışından sektörel uzmanlar, işletmeleri ürün kalitesi, satış sonrası hizmet, toplumsal sorumluluk ve inovasyon geliştirme gibi alanlarda değerlendirirken, işletmelerin küresel tanınırlıkları ve yarattıkları müşteri memnuniyeti hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Etkinlik, dünya genelinden tüketicileri yüksek kaliteli ürün seçimi konusunda yönlendirmenin yanı sıra, 2016 yılında Çin markalarının yurt içi ve yurt dışında sağladığı gelişmelerin neticesini ortaya koyması açısından da önem taşıyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor