Çin’de en kaliteli ürün ödülü Haier’in

2017-01-09 16:51:55 china.com

Çin Uluslararası Radyosu tarafından yönlendirilen ve China.com internet sitesi tarafından organize edilen “Çin'in Gücü, Dünyayı Sarsmak” temalı Çin'de En İyi 10 İşletme (ürün, marka) seçimi tamamlandı.

Farklı ülkelerden tüketicilerin yaklaşık bir aylık sürede verdiği oylar ile Çinli ve yabancı uzmanların değerlendirmeleri neticesinde marka, ürün, çok satılan ürün, hizmet, inovasyon geliştirme, toplumsal sorumluluk, hayırseverlik ve yaratıcı ürün alanlarındaki en iyi işletmeler seçildi.

Çin’de en kaliteli ürün ödülü Haier’in

Çin'de en iyi 10 kaliteli ürün sıralamasında birincilik Haier'in oldu.

Haier Grubu, ürettiği arıtıcılı su ısıtıcı, KFR-26GW model klima, C802 85U1 model çamaşır makinesi ve Leader buzdolabı gibi ürünleriyle toplam 62 bin 130 oy kazandı.

Haier'in ürünleri, inovasyon geliştirme alanında 9 bin 346 oy, hayırseverlik alanında 9 bin 477 oy, toplumsal sorumluluk alanında 9 bin 423 oy, kaliteli hizmet alanında 15 bin 457 oy ve en çok satılan ürün alanında 18 bin 427 oy aldı.

1990'lı yıllarda Haier Grubu, uluslararası geliştirme stratejisini uygulamaya başladı. Dış piyasalara açılan Haier, marka değerini artırarak ürünlerini 100'den fazla ülke ve bölgeye sattı. ABD ve Avrupa'daki ev aletleri şirketleri zincirine dâhil olan Haier, bugüne kadar üst kaliteye sahip milyarlarca ev aleti sattı. 2011 yılında Haier Grubu, Japonya ve Güneydoğu Asya'da yaptığı birleşme ve satın alma faaliyetleriyle bu iki piyasayı bütünleştirdi. Günümüzde, küresel ev aletleri piyasası internetle gelişme sürecine girerken, Haier Grubu da internet üzerinden müşteri çekmeye başladı.

Haier Grubu, Doğu Avrupa ve Fransa gibi üst düzey piyasalardaki iyi satış rakamlarını korurken, Pakistan, Hindistan ve İsrail gibi yeni piyasalardaki satışlarını da hızlandıryor. Haier markalı buzdolabı modellerinin yüzde 95'i Hindistan'da üretilirken, bu modeller benzer kullanıcı ihtiyaçlarına sahip Ortadoğu ve Afrika bölgelerine satılıyor.

1984 yılında kurulan Haier Grubu, buzdolabı üretiminden başlayarak, üretim yelpazesini ev aletleri, telekomünikasyon ürünleri, dijital ürünleri ve ev eşyaları gibi alanları kapsayacak şekilde genişletti. Hayatı kolaylaştırıcı çözümler sunarak dünyanın öncü şirketleri arasına giren Haier, büyük ev aletleri piyasasında da dünyada ilk sırada yer alıyor. İnternet çağına girilmesiyle birlikte Haier Grubu, internet geliştirme stratejisini uygulayarak yeni fırsatlar elde etti. İnternet tabanlı satış modelinde de Haier Grubu, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan yatırım ve girişimcilik platformları kurdu. Haier, internet çağında birinci sınıf bir marka hâline geliyor.

“Çin'in Gücü, Dünyayı Sarsmak” kapsamında düzenlenen Çin'de En İyi On İşletme (ürün, marka) seçimi, China.com internet sitesinin sahip olduğu küresel medya kaynakları kullanılarak tüketicilere kaliteli ürün ve markaların önerildiği, Çinli işletmelere de yurt içi ve yurt dışındaki markaların gelişiminin gösterildiği yeni bir platform hâline geldi. Bu platformda, beyaz eşya, finans, otomotiv, havacılık, emlak ve petrol gibi alanlarında faaliyet gösteren en iyi on işletme ve ürünleri tanıtılıyor.

Aralarında Çin, İngiltere, ABD, Türkiye ve İran'ın da bulunduğu 30'dan fazla ülkeden yaklaşık 1 milyar tüketici seçim sürecine katıldı. Yurt içi ve yurt dışından sektörel uzmanlar, işletmeleri ürün kalitesi, satış sonrası hizmet, toplumsal sorumluluk ve inovasyon geliştirme gibi alanlarda değerlendirirken, işletmelerin küresel tanınırlıkları ve yarattıkları müşteri memnuniyeti hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Etkinlik, dünya genelinden tüketicileri yüksek kaliteli ürün seçimi konusunda yönlendirmenin yanı sıra, 2016 yılında Çin markalarının yurt içi ve yurt dışında sağladığı gelişmelerin neticesini ortaya koyması açısından da önem taşıyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor