Hindistan'da 18 yaşındaki genç kızı köpekle evlendirdiler

2014-09-25 16:39:47

Ntvmsnbc'de yer alan habere göre Hindistan'ın Jharkland eyaletinde genç bir kızın köpek ile evlendirildiği bir düğün gerçekleşti. “Lanetli” olduğuna inanılan Mangli Munda adlı genç kız ailesi tarafından bir sokak köpeğiyle evlendirildi.

Jharkland eyaletindeki bir köyde yaşayan insanlar, bölgede yaşayan 18 yaşındaki Mangli Munda adındaki genç kızın kötü ruhlara sahip olduğuna ve bu yüzden evleneceği adamın öleceğine inanıyordu.

Geçtiğimiz günlerde köyün ileri gelenleri, genç kızın bu kötü ruhlardan kurtulması için bir köpekle evlenmesi gerektiğini söyledi. Ardından kızın babası Sri Amnmunda kızının kötü ruhlardan kurtulması için sembolik bir düğün töreni düzenledi. Geleneksel kıyafetler giydirilerek getirilen köpek ile genç kızın evlilik töreni yerel adetlere uygun bir şekilde gerçekleştirildi.

Bölgedeki inanışa göre, genç kız bir süre köpekle evli kalıp kötü ruhlar uzaklaştırıldıktan başka bir adamla evlenebiliyor.

Bir sokak köpeğiyle evlendirilen genç kız ise gazetecilere 'bu evlilikten dolayı üzgün olduğunu ancak artık her genç kızın hayalindeki gibi gerçek koca adaylarını beklemeye hazır olduğunu' söyledi.


üst Galeri

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor