İngiltere'de bulunan 39 cesetin tamamı Vietnamlı

2019-11-08 10:18:46 CRI

Vietnam Kamu Güvenliği Bakanlığı, dün İngiltere'nin Essex bölgesinde bir TIR içinde bulunan 39 cesedin hepsinin Vietnam vatandaşı olduğunun hem Vietnam, hem de İngiltere tarafından tespit edildiğini açıkladı.

Vietnam Kamu Güvenliği Bakanlığı'nın internet sitesinde yayımlanan açıklamada, bakanlık ile İngiltere emniyet teşkilatının 23 Ekim'de Essex bölgesinde bulunan TIR'daki 39 cesedin hepsinin Vietnam vatandaşı olduğunu tespit ettiği kaydedildi.

Bakanlığın açıklamasında, konsolosluk çalışmalarının yürütüldüğü ve Vietnam ile İngiltere'nin işbirliği yaparak olayla ilgili soruşturmayı sürdürdüğü ifade edildi.

Öte yandan, Vietnam basınında yer alan habere göre, Başbakan Nguyen Xuan Phuc dün, olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarına hükümet adına başsağlığı dileklerinde bulundu ve cesetlerin bir an önce ülkeye ulaştırılması için İngiltere'yle işbirliğine devam edeceklerini söyledi.

Nguyen Xuan Phuc, insan kaçaklığı gibi yasadışı eylemleri en sert dille kınadıklarına işaret ederek, bölge ve dünya ülkelerinin benzer feci olayların tekrarlanmasını önlemek ve benzer suçlara darbe indirmek için işbirliğini güçlendirmesi çağrısında bulundu.

Nguyen Xuan Phuc ayrıca, olayla ilgili soruşturma ve yargılama çalışmalarının bir an önce tamamlanarak, faillerin cezalandırılmasını temenni ettiklerini sözlerine ekledi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor