Almanya-İngiltere ticaret hacmi yüzde 9,2 düştü

2019-10-28 20:57:12 CRI

Almanya Ticaret ve Yatırım Ajansı (GTAI), Almanya ve İngiltere arasındaki toplam ticaret hacminin nisan-ağustos döneminde yüzde 9,2 düştüğünü açıkladı.

GTAI'nın verilerine göre, İngiltere'nin Almanya'dan ithalat hacminin nisan-ağustos arasında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12,3 azalması iki ülke arasındaki ticaret hacminde yüzde 9,2 düşüşe neden oldu.

Yılın ilk sekiz ayında İngiltere ve Avrupa Birliği'ne (AB) üye olmayan ülkeler arasındaki ticaret hacmi yüzde 8,2 yükseldi. İngiltere'nin Çin ile ticareti yüzde 10,2, Amerika ile yüzde 13,1 arttı.

Almanya'nın otomotiv sanayisi İngiltere'nin en önemli ithalat alanı ve ülkedeki otomotiv pazarının yüzde 20'sinden fazlasını oluşturuyor. Ancak ithalat rakamları yılın ilk sekiz ayında yaklaşık yüzde 10'luk düşüşe işaret ediyor.

İngiltere Otomotiv Üreticileri ve Tüccarları Derneği tarafından yapılan bir araştırma, Brexit müzakerelerinin etkisinin son derece derin olduğunu ortaya koyuyor.

Araştırmaya göre AB ülkelerindeki firmalar, Brexit'e hazırlık için 580 milyon avroyu aşkın harcama yaptı. Ankete katılanların yüzde13'ünden fazlası da işlerini İngiltere dışına çıkarmaya hazırlanıyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor