Hong Konglu iş çevrelerinden Kuşak ve Yol çağrısı

2019-09-13 15:06:15

Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'ndeki sanayi ve ticaret çevreleri, Hong Kong'un kendi avantajlarını kullanarak Kuşak ve Yol inisiyatifine aktif olarak katılması gerektiği kanısında.

Hong Kong'un sanayi ve ticaret çevrelerinden temsilciler Çin Genel Ticaret Odası tarafından dün düzenlenen öğle yemeğinde bir araya geldi.

Çin Genel Ticaret Odası Başkanı Jonathan Choi, Hong Kong'un Kuşak ve Yol projesinde önemli bir rol oynadığını ve ana kesim ve yabancı ülkeler arasında irtibat köprüsü vazifesi gördüğünü söyledi.

Hong Kong Ticari ve Ekonomik Kalkınma Bürosu Başkanı Edward Yau Tang-wah ise, Hong Kong'da düzenlenen 4. Kuşak ve Yol Uluslararası Forumu'nun önemine dikkat çekti. Tang-Wah, forumun, Hong Kong'un Kuşak ve Yol girişimindeki öneminin artmasına katkıda bulunduğunu kaydetti.

Bu yıl foruma 69 ülkeden 5 bin 288 temsilcinin katıldığına işaret eden Tang-Wah, forum esnasında 700'den fazla ticari müzakerenin yapıldığını ve 240 projeye imza atıldığını sözlerine ekledi.

Çin Dışişleri Bakanlığı Hong Kong Komiserliği'nden Özel Komiser Yardımcısı Yang Yirui, Kuşak ve Yol güzergâhında kritik bir konumda bulunan Hong Kong'un aynı zamanda Guangdong-Hong Kong-Makao Büyük Körfez Bölgesi'nin başoyuncusu olduğunu vurguladı

Yang Yirui, Hong Kong'un fırsatları değerlendirerek yeni kalkınma dinamikleri yaratması gerektiğinin altını çizdi.

Öte yandan, 4. Kuşak ve Yol Uluslararası Forumu kapsamında dün gerçekleştirilen “Guangdong-Hong Kong-Makao Büyük Körfez Bölgesi'nde İşbirliği ve Kalkınma” temalı bir seminer de yoğun ilgi topladı.

Fung Group Yönetim Kurulu Başkanı Victor K. Fung, seminerde yaptığı konuşmada, Büyük Körfez Bölgesi inşasının Kuşak ve Yol inisiyatifiyle paralel yürütüldüğünü ifade etti.

Hong Kong Kuşak ve Yol Komitesi Başkanı Thomas S T So ise, Hong Kong'un hem bir uluslararası finans ve ticaret merkezi, hem de uluslararası hukuki ve ticari anlaşmazlıklara çözüm getiren hizmet merkezi olduğunu kaydetti.

Thomas, Hong Kong'un yatırımcıları koruma ve hukuki riskleri önlemede büyük rol oynadığını belirtti.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor