Filistin'den İsrail'in yerleşim birimlerini genişletme kararına kınama

2019-08-27 10:56:51 CRI

Filistin Kurtuluş Örgütü dün bir basın bildirisi yayınlayarak, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Batı Şeria'daki Yahudi yerleşim birimlerini genişletme kararını kınadı.

Filistin Kurtuluş Örgütü Yürütme Komitesi üyesi Hanan Ashrawi basın bildirisinde, İsrail'in söz konusu kararını “irrasyonel sömürgenin tırmanışı” olarak niteledi.

Hanan Ashrawi, Netanyahu'nun “Filistin'in toprak ve kaynaklarını çalarak” yerleşim birimlerinde yaşayanların oylarını kazanmak istediğini belirtti ve kararın uluslararası yasalara aykırı düştüğünü vurguladı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu dün, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Dolev Yahudi yerleşim birimine 300 yeni konut inşa edilmesi talimatı vermişti.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Netanyahu, Başbakanlık Ofisi'ne, Dolev Yahudi yerleşim birimine 300 yeni konut inşa edilmesi için gerekli planın hazırlanması talimatını verdiğini belirtti.

Netanyahu, yerleşim birimini genişletme kararının, Filistinlilerin 23 Ağustos'ta gerçekleştirdiği, 17 yaşındaki İsrailli bir kızın ölümüne ve babası ile ağabeyinin yaralanmasına neden olan bombalı saldırıya karşı alındığını kaydetti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor