Rusya: Venezuela'yla ilişkilerimizi geliştirmeyi sürdüreceğiz

2019-07-06 14:55:43 CRI

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Rusya'nın Venezuela'yla ilişkilerini geliştirmeye devam edeceğini belirtti.


Ryabkov, dün basına verdiği demeçte, Venezuela'nın başkenti Caracas'ı 20-22 Temmuz günlerinde ziyaret edeceğini açıkladı. Ryabkov, ziyareti esnasında Bağlantısızlar Hareketi Koordinasyon Bürosu'nun bakanlar düzeyindeki toplantısına ve bir dizi kili toplantıya katılacağını ifade etti.


Rusya'nın Venezuela'yla ilişkilerini geliştirerek, farklı alanlardaki projeleri hayata geçirmeyi sürdüreceğine işaret eden Ryabkov, bu projeler arasında mevcut anlaşmalar çerçevesinde Venezuela silahlı kuvvetlerinin güçlendirilmesi yönündeki çalışmaların da yer aldığını dile getirdi.


Rusya'nın Venezuela'ya askerî güç göndereceğine ilişkin haberleri yalanlayan Ryabkov, şu an Rus personelinin Venezuela'da sadece ekipman bakım çalışmaları yürüttüğünün altını çizdi.


Ryabkov, ABD'nin Venezuela'ya uyguladığı aşırı baskı politikasının değişmediğini, Moskova'nın Washington'un girişimlerini yakından izlediğini dile getirdi.


Venezuela hükümeti ve muhaliflere diyaloğu sürdürme çağrısında da bulunan Ryabkov, dış güçlerin herhangi bir siyasi veya toplumsal modeli Venezuela'ya dayatmayı hedefleyen girişimlerinin başarısızlığa uğrayacağını sözlerine ekledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor