Xi'nin özel elçisi Panama Devlet Başkanının göreve başlama töreninde

2019-07-02 10:58:14 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in özel elçisi Han Changfu dün Panama'da yeni Devlet Başkanı Laurentino Cortizo'nun göreve başlama törenine katıldı.

Özel elçi Han 30 Haziran'da yeni seçilen devlet başkanı Laurentino Cortizo ve görev süresinin sonuna yaklaşan Juan Carlos Varela Rodriguez ile ayrı ayrı görüştü.

Han, Xi Jinping'in şahsen yazdığı mektubunu ve Xi'nin en içten tebriklerini Cortizo'ya iletti. Panama'nın Çin'in güvenilir dostu ve ortaklığı olduğunu vurgulayan Han, iki ülke liderlerinin öncülüğünde Çin-Panama ilişkilerinin yeni bir seviyeye ulaştığını kaydetti.

Xi'ye en içten selamlarını ileten Cortizo ise, Panama'nın “Tek Çin” ilkesi çerçevesinde karşılıklı saygı temelinde ikili ilişkileri istikrarlı ve sağlıklı bir şekilde geliştireceğini söyledi.

Varela ile yaptığı görüşmede Han, Xi'nin Varela'nın iki ülke diplomatik ilişkilerinin kurulmasında harcadığı çabaları takdirle değerlendirdiğini aktardı. Xi'ye samimi selamlarını ileten Varela ise, görevden ayrıldıktan sonra Panama-Çin dostluk çalışmalarına devam edeceğini ve ikili işbirliğinin yeni başarılar elde etmesi arzunu dile getirdi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor