ABD, Rusya ve İsrail, Suriye sorunu ele alacak

2019-06-19 15:51:14 CRI

ABD, Rusya ve İsrail'in ulusal güvenlik danışmanlarının 24-26 Haziran günlerinde, Kudüs'te üçlü bir görüşme yapacağı bildirildi.

İsrail hükümeti tarafından dün konuya ilişkin yayımlanan bildiriye göre, Binyamin Netanyahu aynı gün, İsrail Ulusal Güvenlik Danışmanı Meir Ben Shabbat ile ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ve Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patrushev'un 24-26 Haziran günlerinde Kudüs'te Suriye sorununu ele alacağını açıkladı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı da dün söz konusu haberi doğruladı. Sputnik haber ajansının Rusya Dışişleri Bakanlığı'dan bir yetkilinin açıklamasına dayanarak verdiği haberde, söz konusu üçlü görümenin Suriye krizinin çözümü için ortak bir eylem planı yapılması amacıyla düzenleneceği, ancak bu yeni planın Astana mekanizmasına aykırı olmayacağı bildirildi.

İsrail'de yayın yapan Jerusalem Post gazetesinde dün yer alan bir habere göre, Netanyahu Şubat ayında gerçekleştirdiği Rusya ziyareti sırasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e söz konusu üçlü görüşmeyi hayata geçirmeyi tavsiye etti.

Öte yandan, Amerikan medyasına yansıyan haberlerde, söz konusu görüşmede Suriye konusu dışında İran ve İsrail-Filistin meselesi gibi konuların ele alınmasının beklendiği ifade edildi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor