Almanya Rusya'ya daha fazla yaptırımı desteklemiyor

2019-06-19 10:15:29

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Birliği'nin (AB) Rusya'ya yönelik ekonomik yaptırım önlemlerini artırmasını desteklemeyeceklerini belirtti.

Angela Merkel dün, Berlin'de Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy ile bir araya geldi.

Angela Merkel, görüşmeden sonra düzenlenen basın toplantısında, bu hafta gerçekleştirilecek AB Zirvesi'nde AB'nin Rusya'ya yönelik mevcut ekonomik yaptırım önlemlerini uzatmasını destekleyeceklerini, ancak daha fazla yaptırıma destek vermeyeceklerini dile getirdi.

Merkel, Ukrayna yeniden egemenliği ile toprak bütünlüğüne kavuşuncaya kadar batılı ülkelerin Rusya'ya karşı yaptırımları kaldırmayacağını vurguladı.

Vladimir Zelenskiy ise, AB'nin Rusya'ya mevcut yaptırım gücünün yeterli olmadığının ve daha fazla yaptırım uygulaması gerektiğinin altını çizdi.

Alman basında yer alan haberlere göre, iki lider görüşmede Kuzey Akımı-2 isimli doğalgaz boru hattı projesini de ele aldı.

Zelenskiy, projeye karşı çıktıklarını ve boru hattının Avrupa ile Ukrayna'nın enerji güvenliğini tehdit ettiğini ifade etti.

Angela Merkel ise, projenin sadece ekonomik bir proje olduğuna ve Almanya'nın enerji elde etmek için daha fazla kanallar kazanması gerektiğine işaret etti.

Kuzey Akımı-2 ile Rusya'dan Almanya'ya Baltık Denizi altından 55 milyar metreküp kapasiteli iki ayrı boru hattı döşenmesi amaçlanıyor. Söz konusu hattın Ukrayna'dan geçmemesi planlanıyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor