Putin: ABD ile ilişkilerimiz giderek kötüleşiyor

2019-06-14 09:52:51 CRI

Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya ile ABD arasındaki ilişkilerin gittikçe daha kötü hale geldiğini, ancak Osaka'daki G20 Zirvesi kapsamında küresel ekonomi anlamında yapıcı çözümler bulmayı umduklarını söyledi.

Shanghai İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) ve Asya'da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı (CICA) öncesinde Mir televizyonuna konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya ile ABD arasındaki ilişkilerin giderek kötüleştiğini kaydetti.

Putin "İlişkilerimiz geriliyor, giderek daha da kötüleşiyor. Son yıllarda mevcut Washington yönetimi Rusya'ya yönelik yaptırımlarla bağlantılı onlarca karar aldı" sözleriyle devam etti.

Putin, son yıllarda zorlaşan uluslararası ekonomik ilişkilerin yapısını bozmaya yönelik her türlü adımın ekonominin tüm taraflarına zarar verdiğini vurguladı.

Putin “Bu nedenle eninde sonunda aklıselimin kazanmasını çok umuyoruz. Tüm partnerlerimizle, buna ABD de dahil, önümüzdeki G20 Zirvesi kapsamında ekonomi alanında işbirliğine için yapıcı olacak ve gerekli stabil koşullar yaratacak çözümler bulmayı umuyoruz” ifadelerini kullandı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor