Almanya Başbakanı: Çok taraflılık krizle karşı karşıya

2019-06-12 10:29:30 CRI

Almanya Başbakanı Merkel, çok taraflılığın krizle karşı karşıya bulunduğunu, ancak uzlaşma zemininde ilerleme sağlanabileceğini ifade etti.

Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) 108. Uluslararası Çalışma Konferansı, Birleşmiş Milletler'in (BM) Cenevre'deki ofisinde düzenleniyor.

Almanya Başbakanı Angela Merkel dün konferansta yaptığı konuşmada açıklamalarda bulundu.

Hâlihazırda çok taraflılığın krizle karşı karşıya bulunduğunu belirten Merkel, ancak uzlaşma arayışının uluslararası işbirliği ilkesi olduğunu, bu nedenle farklı görüşlerin uyumunu mümkün kılarak söz konusu krizin aşılmasını sağlayabileceğini kaydetti.

Merkel geçen 100 yılın ILO'nun, taraflar arasında uzlaşma sağlama yeteneğini gösterdiğini, sonunda saygı ve eşitlik temelindeki iş ortamını korumak için küresel olarak uygulanabilir kapsamlı kurallar ve değer sistemlerini kurduğunu hatırlattı.

Almanya Başbakanı, demografik yapıda değişiklikler ve iklim değişikliği gibi zorluklar karşısında ILO'nun taraflar arasında uzlaşmayı teşvik etme kabiliyetini bir kez daha gözler önüne sereceğine dair inancını dile getirdi.

Çalışma hayatıyla ilgili uluslararası sözleşmelerin yapıldığı ve ülkeler tarafından onaylanmış sözleşmelerin ihlallerinin görüşüldüğü konferansta, herkes için iyi ve sürdürülebilir iş olanakları sağlamak hedefiyle işin geleceği ele alınıyor.

Konferans kapsamında, 100. Yıl Belgesi Hazırlık Komitesi, Çalışma Hayatında Şiddet ve Tacize İlişkin Standart Belirleme Komitesi, Finans Komitesi ve Standartların Uygulanması Komitesi oluşturulacak.

BM Cenevre Ofisi ve ILO'nun Cenevre'deki merkezinde, ILO'ya üye 187 ülkeden 5 binden fazla işçi, işveren ve hükümet delegesinin katıldığı konferans 21 Haziran'da sona erecek.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor