“Çin-Rusya Yorum Atölyesi” kuruldu

2019-06-06 11:31:56 CRI

Çin Medya Grubu (CMG) ve Rusya'nın resmi yayın organı Rossiyskaya Gazeta tarafından ortaklaşa kurulan “Çin-Rusya Yorum Atölyesi”nin açılış töreni dün Moskova'da düzenlendi.


Törene, CMG Başkanı ve ÇKP Merkez Komitesi Tanıtım Bakan Yardımcısı Shen Haixiong ile Rossiyskaya Gazeta Genel Yayın Yönetmeni Pavel Negoitsa katıldı.


Shen törende yaptığı konuşmada, Çin-Rusya Yorum Atölyesi'nin kurulmasını, “iki basın kuruluşunun Çin-Rusya ilişkisinden hareket ederek, iki ülkenin önemli medya organlarının kamuoyundaki önderlik etkisini yükseltmek amacıyla yaptığı yeni bir deneme” olarak tanımladı.


Shen, yeni medya işbirliği modelinde yenilikler yaratılarak, marka etkisinin yükseltilmesini ve objektif ve gerçek seslerin daha geniş şekilde yayınlanmasını beklediğini vurguladı.


Pavel Negoitsa ise, Rossiyskaya Gazeta ile CMG arasında uzun yıllardır olumlu bir işbirliği ilişkisi sürdürüldüğüne işaret etti.


Negoitsa, “Çin-Rusya Yorum Atölyesi'nin kurulması, ikili işbirliğinde önemli bir adım atıldığının göstergesi. Her iki tarafın kendi avantajlarını yerine getirerek, yeni medya ve yeni teknoloji aracılığıyla işbirliğini yeni seviyeye taşıyabilmesini umuyorum” diye konuştu.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor