Pakistan ve Almanya liderlerinden Kuşak ve Yol'e övgü

2019-05-11 14:52:14 CRI

Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi, Çin Medya Grubu'na bağlı Çin Uluslararası Radyosu muhabirine yaptığı özel açıklamada Kuşak ve Yol inisayifini övgüyle değerlendirdi.

Arif Alvi, dışa açılma ve reform politikasının uygulanmasından bu yana Çin ekonomisinin dev ilerlemeler kaydettiğine dikkat çekerek, Çin'in yoksullukla mücadele ve yapay zekâ gibi birçok alanda Pakistan için örnek teşkil ettiğini dile getirdi.

Pakistan Cumhurbaşkanı Alvi, Kuşak ve Yol inisiyatifi kapsamında Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru'nun inşasının, ülkesinin gelişmesine dinamizm kattığına işaret ederek, Gvadar Limanı'nın inşası ve işletilmesinin de Türkmenistan, Azerbaycan ve Afganistan gibi ülkelere Hint Okyanusu'na bağlantı yolu sağladığını, dolayısıyla bu ülkelerin gelişmesini hızlandırdığını söyledi.

Öte yandan, Almanya Başbakanı Angela Merkel de kısa süre önce yaptığı açıklamada, Kuşak ve Yol inisiyatifini değerlendirdi.

Hamburg Limanı'nı ziyaret eden Merkel, Hamburg'un Kuşak ve Yol inisiyatifinin en önemli kavşaklarından biri olduğuna dikkat çekerek, Çin ve Almanya'nın bu kentte gerçekleştirdiği ticari işbirliğinde olumlu eğilim görüldüğünü, bunun Kuşak ve Yol çerçevesinde adil ve çifte kazanca dayalı iletişim için de bir örnek oluşturduğunu belirtti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor