Rusya ve Venezuela dışişleri bakanları bir araya gelecek

2019-05-05 12:32:59 CRI

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov ile Venezuelalı mevkidaşı Jorge Arreaza'nın bugün Moskova'da bir araya geleceği açıklandı.

Rus basınında yer alan haberlere göre, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergei Ryabkov dün, iki bakanın Venezuela'daki duruma ilişkin sorunlar ve özellikle bazı ülkelerin şu an Venezuela'ya baskı uygulamaya çalışması hakkında fikir alışverişinde bulunacağını belirtti.

ABD'den gelen tehditlerin artmakta olduğuna işaret eden Ryabkov, Rusya ve Venezuela'nın bu konuyu ele alacağını ifade etti.

Ryabkov ayrıca, Rusya ve Venezuela'nın birbirinin güvenilir ortağı olarak, birçok konuda benzer tutumu paylaştığını ve iki tarafın bir dizi sorun üzerinde derinlemesine görüş alışverişinde bulunması gerektiğinin altını çizdi.

Öte yandan, Lavrov ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun yarın Finlandya'nın Rovaniemi kentinde bir araya gelmesi bekleniyor.

Bu konuya da değinen Ryabkov, Lavrov'un Pompeo ile yapacağı görüşme öncesinde Arreaza ile bir araya gelmesinin, hem Rusya'nın son gelişmeler hakkında bilgi edinmesine, hem de Pompeo'nun verebileceği sinyali daha doğru bir şekilde değerlendirmesine yardımcı olacağını vurguladı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor