Rusya'dan ABD'nin Venezuela'ya müdahalesine boykot çağrısı

2019-05-03 19:34:55 CRI

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya'nın bazı ülkelere ABD'nin Venezuela'ya müdahale planlarını boykot etme çağrısında bulunacağını söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamaya göre, Lavrov, aynı gün Özbekistan'a yaptığı ziyarette Venezuela'daki durum hakkında bir açıklama yaptı.

Lavrov, ABD'nin Venezuela'ya müdahale planlarına ilişkin olarak bazı ülkelere söz konusu planları boykot etme çağrısında bulunacaklarını belirtti.

Lavrov ayrıca, ABD'nin Venezuela'ya müdahale planlarına karşı koymak için birçok ülkenin yer alacağı bir grup kurulacağını ve bu grubun BM'den destek almasının beklendiğini dile getirdi.

Rusya ve ABD'nin Venezuela meselesinde farklı tutum sergilediğine işaret eden Lavrov, ancak bu konuda diyaloğu sürdüreceklerini ifade etti.

ABD'nin egemen bir ülke olan Venezuela'nın içişlerine müdahalede bulunduğunu ve bu ülkenin liderini tehdit ettiğini kaydeden Lavrov, bu girişimin, uluslararası hukuka yönelik ciddi bir ihlal anlamına geldiğini aktardı.

Lavrov ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, önceki gün Venezuela'daki durumu ele almak amacıyla bir telefon görüşmesi yapmıştı.

Öte yandan, RIA Novosti haber ajansının dünkü haberine göre, Lavrov ve Pompeo, 6 Mayıs'ta Finlandiya'da bir araya gelecek.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor