Lavrov: Rusya-ABD terörle mücadele diyaloğu yeniden başlatıldı

2019-04-14 11:35:10 CRI

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Rusya ve ABD'nin terörle mücadele diyaloğunu yeniden başlattığını ve şu an Afganistan ile Kore Yarımadası sorunları üzerinde temaslarda bulunduğunu açıkladı. Lavrov, ancak ABD'nin egemen bir ülkenin içişlerine açıkça müdahalesinin “kabul edilemez” olduğunu belirtti.

ITAR-TASS tarafından verilen habere göre, Lavrov dün Rusya'da düzenlenen bir toplantıda, şu an Rusya ve ABD'nin her iki tarafın çıkarlarına uygun alanlarda işbirliği yaptığını söyledi.

Rusya ile ABD arasında terörle mücadele diyaloğunun yeniden başlatıldığına işaret eden Lavrov, iki ülke orduları arasında Suriye'deki çatışmaları yok etmek için oluşturulan mekanizmanın da etkisini gösterdiğini ve mekanizmadan verimli sonuçlar alındığını dile getirdi.

İki ülke arasında ayrıca Suriye sorununu çözmek için diyalog gerçekleştirildiğine dikkat çeken Lavrov, ABD'nin önerisiyle, iki tarafın Afganistan ve Kore Yarımadası sorunları hakkında da temaslarda bulunduğunu, bunun dışında iki ülkenin uzay alanında somut işbirliği yapmakta olduğunu ifade etti.

Venezuela durumuna da değinen Lavrov, ABD'nin egemen bir ülkenin içişlerine açıkça müdahalesinin “kabul edilemez” olduğunu belirtti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor