“Dünya ekonomisi resesyona girmeyecek”

2019-03-21 10:53:01 CRI

İngiltere merkezli düşünce kuruluşu Oxford Ekonomi Araştırmaları Enstitüsü'nün yayımladığı raporda, dünya ekonomisinin “en kötü anı” geride bıraktığı ve resesyona girmeyeceği belirtildi.

Enstitünün dün yayımladığı raporda, Çin ekonomisi, Avro Bölgesi ekonomisi, gelişmekte olan piyasalar, küresel yarı iletken endüstrisi, küresel likidite, dolar hareketliliği, küresel finans durumu, ticari ihtilaflar ve ABD'nin mali politikaları gibi unsurların analiz edilmesi sonucunda birçok göstergede iyileşme görüldüğü ifade edildi.

Raporda, ticaret savaşının geçen yıl dünya ekonomisine getirdiği olumsuz etkilerin genel olarak devam etmeyeceği ve sistematik şekilde yaygınlaşmayacağı öngörüldü.

Öte yandan, önümüzdeki iki yılda gelişmiş ekonomilerde kişi başına düşen GSYİH'nin düşme olasılığı yüzde 20 olarak tahmin edildi. Ayrıca, gelişmekte olan piyasaların küresel toparlanmaya öncülük edeceği, parasal ve finansal destek önlemlerinin uygulanması ve negatif şokların zayıflamasıyla küresel ekonomik büyümenin yılın ikinci yarısında artmaya başlayacağı belirtildi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor