Suriye, İran ve Irak komutanları bir araya geldi

2019-03-19 17:21:43 CRI

Suriye Savunma Bakanı Ali Abdullah Eyüp, İran Silahlı Kuvvetler Genelkurmay Başkanı Muhammed Bagheri ve Irak Genelkurmay Başkanı Osman el-Ghanmi, dün Suriye'nin başkenti Şam'da bir araya geldi. Görüşmede terörle mücadele, sınırları açma ve Suriye'deki son durum gibi konular ele alındı.

Ali Abdullah Eyüp görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, Suriye'de Kürt kuvvetlerin önderliğindeki “Suriye Demokratik Güçleri”nin iki seçeneğinin bulunduğunu kaydederek, “Ya uzlaşacaklar ya da kontrol altındaki bölgeler yeniden ele geçirilecek.” ifadesini kullandı. Eyüp, Suriye yönetiminin bütün toprakları tamamen kontrol altına alacağını vurguladı.

Üç tarafın Irak ve Suriye arasındaki sınırın açılması konusunu görüştüğüne işaret eden Osman el-Ghanmi ise, IŞİD ile mücadele konusunda Irak ve Suriye yönetimi arasındaki koordinasyonun sürdürüleceğini belirtti.

Muhammed Bagheri de, üç tarafın terörle mücadele konusunda yüksek derecede koordinasyon sağladığına dikkat çekti. Bagheri, Suriye ile Irak arasındaki sınırın açılmasının, üç ülke arasındaki ticaret ve personel iletişiminin yoğunlaştırılması için büyük önem taşıdığını dile getirdi.

 Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor