İran: Çin'le Kuşak ve Yol işbirliğini uzun vadede sürdüreceğiz

2019-03-19 16:51:45 CRI

İran Ekonomi İşleri ve Finans Bakanı Farhad Dezhpasand, ülkesinin Çin'le Kuşak ve Yol çerçevesinde çeşitli alanlardaki işbirliğini uzun vadede geliştirmeye hazır olduğunu söyledi.

İran'ın Beijing Büyükelçiliği tarafından organize edilen “İran-Çin Ticaret ve Yatırım Fırsatları Forumu” dün Beijing'de düzenlendi. Foruma altyapı, sanayi, finans, elektrik, enerji ve tarım gibi sektörlerde faal Çinli firmalardan temsilciler katıldı.

İran Ekonomi İşleri ve Finans Bakanı Farhad Dezhpasand forumda Çin ile İran arasındaki işbirliğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dezhpasand, Çinli firmaların İran'daki yatırımlarını genişletmesini olumlu karşıladıklarını ve onlar için iyi bir yatırım ortamı yaratıp daha büyük imtiyazlar sağlayacaklarını belirtti.

İran'ın Çin ile teknoloji, tarım, telekomünikasyon, doğal gaz ve yeni enerji gibi alanlarda işbirliğini derinleştirmek istediğini söyleyen Dezhpasand, Çin ile 25 yıllık stratejik işbirliği planladıklarını ifade etti.

Dezhpasand, İran'ın nisan ayında Beijing'de düzenlenecek 2. Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu'na da üst düzey heyet göndereceği bilgisini verdi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor