‘Kuzey Kore vazgeçmezse yaptırımlar artarak sürer'

2019-03-06 15:06:30

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Kuzey Kore'nin (Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti) nükleer programını durdurmaması halinde ABD'nin Kuzey Kore'ye yönelik yaptırımları kaldırmayacağı, hatta artıracağı tehdidinde bulundu.

John Bolton dün Fox televizyon kanalına verdiği röportajda, ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasındaki ikinci zirvenin ardından, Kuzey Kore'nin, ABD ile samimi diyalogu sürdürme niyetinde olup olmadığını ve Kore Yarımadası'nın nükleer silahlardan arındırılması için çaba harcayıp harcamadığını göstermek için adım atabileceğini söyledi. Bolton, Kuzey Kore'nin nükleer programını durdurmaması halinde ABD'nin yaptırımlarının artarak devam edeceğini ifade etti.

NBC haber sitesinin, ABD'li bir uzman tarafından yayınlanan araştırma raporuna dayandırdığı habere göre, Hanoi Zirvesi'nin ardından Kuzey Kore'nin uzak menzilli uydu fırlatma istasyonunu yeniden inşa etme arayışında olduğu ileri sürüldü.

Bolton son günlerde ABD medyasına yaptığı açıklamalarda Trump ve Kim Jong-un arasındaki ikinci görüşmede liderlerin pek çok konuyu ele aldıklarını söyledi. Trump'ın diyalog sürecini sürdürmeye hazır olduğunu kaydeden Bolton, müzakere sürecinden netice almayı beklediklerini de ifade etti.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor