ABD, Maduro yönetimi ile görüştüklerini doğruladı

2019-02-20 11:59:16 CRI

ABD Dışişleri Bakanlığı dün, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro yönetiminin temsilcileriyle görüştüklerini doğruladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Robert Palladino dün düzenlenen basın toplantısında, ABD'li bazı yetkililer ile Maduro yönetimi temsilcilerinin bir görüşme yaptıklarını açıkladı. Palladino, görüşmede ABD'nin Venezuela'daki personeli ile kuruluşlarının güvenliğine odaklanıldığını ve ABD'nin Venezuela'daki durumu yakından izlemeye devam edeceğinin vurgulandığını aktardı.

Sözcü, görüşmede ayrıca Venezuela'nın askeri makamlarıyla ilgili sorunlar hakkında “açıkça” görüş alışverişinde bulunulduğunu dile getirdi.

ABD merkezli haber ajansı AP, 14 Şubat'ta, Nicolas Maduro ile bir röportaj gerçekleştirmişti. Maduro verdiği demeçte, Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza'nın, ABD Başkanı Trump'ın Venezuela özel temsilcisi Elliott Abrams ile New York'ta iki defa görüştüğünü ve Abrams'ı Venezuela'ya davet ettiğini belirtti.

Jorge Arreaza de 16 Şubat'ta, Abrams ile iki defa görüştüklerini doğruladı. Arreaza, görüşme isteğinin ABD tarafından geldiğini belirtti. İki taraf arasında hem derin fikir ayrılıkları, hem de ortak kaygılar bulunduğuna işaret eden Arreaza, ABD'yle benzer diyalogları sürdürmeyi umduklarını ifade etti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor