Trump ile Kim'in görüşme yeri ve tarihi belli oldu

2019-02-01 09:56:56

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore (Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti) Lideri Kim Jong-un ile ikinci görüşmesinin yeri ve tarihinin kararlaştırıldığını ve gelecek hafta açıklanacağını söyledi.

Dün Beyaz Saray'da basın mensuplarının karşısına çıkan Trump, “Görüşme yerini açıklayacağız… Tarih, şubat sonu olacak” dedi.

Görüşme, planlandığı gibi gerçekleştirilirse iki liderin yüz yüze yaptığı ikinci görüşme olacak. Trump ile Kim geçen yılın haziran ayında Singapur'da bir araya gelmiş ve ikinci bir görüşmeyi dört gözle beklediklerini ifade etmişlerdi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, 30 Ocak'ta yaptığı açıklamada, ikinci görüşmenin “Asya'da bir yerde” olacağını bildirdi, ancak detaylı bilgi vermedi. ABD basınına göre ise görüşmenin Vietnam'ın Hanoi ve Danang kentlerinden birinde ya da Tayland'ın başkenti Bangkok'ta yapılması bekleniyor.

Öte yandan, Beyaz Saray tarafından dün yayımlanan açıklamada, ABD Kuzey Kore Özel Temsilcisi Stephen Biegun'ın 3 Şubat'ta Seul'ü ziyaret ederek Güney Kore (Kore Cumhuriyeti) Dışişleri Bakanlığı Kore Yarımadası Barış ve Güvenlik İşleri Özel Temsilcisi Lee Do-hoon ile bir araya geleceği belirtildi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor