Merkel: Ölenlerin hatırasını canlı tutmak için yeni yollar aramalıyız

2019-01-27 14:43:08

Uluslararası Holokost Anma Günü nedeniyle bir açıklama yayınlayan Almanya Başbakanı Angela Merkel, Nazi soykırımının unutulmaması gerektiğini belirterek, anti-semitizm ve nefrete sıfır toleransla yaklaşılması çağrısında bulundu.

Başbakan Angela Merkel, Yahudi soykırımından 70 yıl sonra anti-Semitizm, ırkçılık ve nefretle mücadelenin aciliyetini vurguladı ve Naziler tarafından öldürülen milyonlarca insanın hatırasını canlı tutmak için yeni yollar aranmasını istedi.

Merkel, “Bugün büyüyen insanlar geçmiştekilerin neler yapabildiklerini iyi bilmeli ve bizler de bunların asla tekrarlanmamasını sağlamak için çalışmalıyız” ifadesini kullandu.

Angela Merkel, Nazi yönetiminde milyonlarca Yahudi'nin öldürüldüğünü kaydederek, Uluslararası Holokost Anma Günü'nün insanlara ırkçılığın, nefretin ve insanlık karşıtlığının ne gibi sonuçlar getirebileceğini gösterdiğini ifade etti.

Angela Merkel, söz konusu duyguların Alman toplumda halen bulunduğunu vurgulayarak, geçen yıl anti-semitizm özel ofisi kurduklarını ve ülke çapında Yahudi aleyhtarı saldırılara ilişkin bir rapor merkezini kurmayı planladıklarını belirtti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor