IMF: Kapıdaki ekonomik gerileme önlenmeli

2019-01-18 15:19:41

Uluslararası Para Fonu (IMF) Birinci Başkan Yardımcısı David Lipton, mevcut dünya ekonomisinin birçok meydan okumayla karşı karşıya bulunduğunu ve gelecek dönem öngörülen ekonomik gerileme riskinden kaçınmak için tüm ekonomilerin bir an önce hazırlık yapması gerektiğini kaydetti.

David Lipton, IMF'nin resmi internet sitesinde yayımladığı makalede, son günlerde küresel ekonomik büyümenin yavaşlanmasına göre meydana gelebilecek öngörülmeyen gelişmelere yönelik hazırlık yapılması gerektiğini belirterek, tüm ekonomilerin parasal ve mali politika gibi yöntemlerle ve dünya finans krizinden sonra kurulan birçok denetim sistemini kullanarak bir sonraki durgunluk riskini önlemesi çağrısında bulundu.

  David Lipton ayrıca, çok taraflılığın önemine değinerek, uluslararası kurumların krizin karşılanması ve küresel ekonominin normal olarak çalışması konularında kritik rol oynadığına ve bu kurumlardaki reform sürecinin sürdürülmesi gerektiğini kaydetti.

Öte yandan Dünya Bankası'ndan yayımlanan Küresel Ekonomi Görünümü adlı raporda, küresel ekonomilerin büyüme hızı 2019'da yüzde 2.9 ve 2020'de ise yüzde 2,8 olarak öngörüldü.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor