Filistin, ABD ile İsrail'in tek taraflı barış anlaşmasını reddetti

2019-01-18 11:48:23

Filistin Devlet Başkan danışmanı Nebil Şaas dün yaptığı konuşmada, Filistin'in ABD hükümeti ile İsrail'in tek taraflı olarak vardığı anlaşmayı ve ilgili tüm girişimleri reddettiğini belirtti.

Nebil Şaas, Filistin'in Sesi Radyosu'nda yaptığı açıklamada, ABD hükümetinin Filistin sorunu konusunda Filistin tarafına yönelik olumsuz önlemleri almasından sonra, Filistin'in ABD Başkanı Donald Trump'ın barış süreci için yapacağı hiçbir yeni girişimi kabul etmeyeceğine işaret ederek, ABD'nin barış sürecinde tek ara bulucu olmasını da reddetti.

Filistin Dışişleri Bakanlığı aynı gün yaptığı açıklamada, İsrail'in tarafını tutan bir ABD'nin barış sürecinde fark yaratmasının gerçekçi olmadığı bildirildi. Açıklamada, ABD'nin barışın temelini zedeleyen kararını geri almaması durumunda, Filistin'in ABD'den gelecek Filistin-İsrail anlaşmazlığını çözüm önerilerinin tamamını reddedeceği kaydedildi.

İsrail basınında yer alan habere göre, Filistin-İsrail anlaşmazlığını çözmek için ABD Başkanı Donald Trump'ın ortaya koyduğu “Yüzyılın Anlaşması” projesinde Batı Şeria'nın yüzde 90'ını kapsayan ve başkenti Doğu Kudüs'ün bir bölümünü de içine alan Filistin devletinin kurulması öngörüldü.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor