Fransa, “anlaşmasız Brexit” ihtimaline karşı eylem planı hazırladı

2019-01-18 11:04:11

Fransa Başbakanı Edouard Philippe dün Paris'te yaptığı açıklamada, İngiltere parlamentosunun hükümetin Avrupa Birliği (AB) ile vardığı Brexit anlaşmasını reddetmesinin ardından, “anlaşmasız Brexit” ihtimaline karşı eylem planı hazırladıklarını söyledi.

Plana göre, Fransızların ve Fransız şirketlerin haklarını korumak için hazırladıkları ilgili yasa tasarısının Fransa Ulusal Meclisi'nde oylanacağı bildirildi. Ülkedeki liman ve havalimanlarında sınır kontrol noktaları ve yeni park yerleri kurulması için 50 milyon avroluk bütçe hazırlandı. Ayrıca, İngiltere'nin anlaşmasız şekilde AB'den çıkmasının ardından yeni ihtiyaçların karşılanması için gümrük ve sınır bölgelerindeki görevli sayısı 600 kişi artırılacak. Söz konusu yasa tasarısının bu hafta içinde çıkacağı tahmin ediliyor.

Yüzden fazla İngiliz iş adamının ortak mektubu aynı gün The Times gazetesinde yayımlandı. Mektupta, İngiltere parlamentosunun, hükümetin Avrupa Birliği (AB) ile vardığı birlikten çıkışı için ortaya koyduğu Brexit anlaşmasını reddetmesinin ardından “anlaşmasız Brexit”i önlemesi ve yeniden referanduma gidilmesi önerildi. Mektupta, İngiliz hükümetine ve parlamentoya yeni bir anlaşmaya daha varma fantezisinden vazgeçme çağrısında bulunuldu.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor