“SİÖ'nün otoritesi günden güne artıyor”

2019-01-12 15:05:05 CRI

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, kalkınma işbirliği ve karşılıklı güvenin tesisi için önemli bir platform olan Shanghai İşbirliği Örgütü'nün (SİÖ) otoritesinin her geçen gün arttığını belirtti.

Sooronbay Ceenbekov, dün SİÖ Liderler Konseyi Toplantısı'nın hazırlık çalışmalarına dair raporla ilgili yaptığı değerlendirmesinde, SİÖ'ün uluslararası otoritesinin artırılmasının yanı sıra, üye ülkeler arasında özellikle terörizm, köktendincilik ve uyuşturucuyla mücadele alanındaki işbirliğinin güçlendirilmesinin çok önemli olduğuna işaret etti.

Ceenbekov ayrıca, üye ülkelerin siyaset, ekonomi, ticaret, yatırım ve kültür gibi alanlardaki işbirliğini pekiştirmesi gerektiğini vurguladı.

Öte yandan, Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı Basın Ofisi tarafından dün yapılan açıklamada, SİÖ Liderler Konseyi'nin 19. Toplantısı'nın 14-15 Haziran günlerinde Kırgızistan'da yapılacağı duyuruldu.

Üye ülkelerin güvenlik, savunma ve dışişleri kurumları arasında da toplantılar düzenleneceğine işaret edilen bildiride, medya ve ticaret forumu ile resim sergisi gibi bir dizi kültürel faaliyetin de gerçekleştirileceği kaydedildi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor