Yeni Kalkınma Bankası 8 milyar dolarlık projeleri onayladı

2018-12-16 18:43:06

15. Çin Uluslararası Finans Forumu bugün sona erdi.

Yeni Kalkınma Bankası Başkan Yardımcısı José Buainain Sarquis, bankanın temiz ve yenilenebilir enerji sektörüyle ilgili 8 milyar dolarlık BRICS projelerini onayladığını söyledi.

Temmuz 2014'te BRICS ülkeleri -Çin, Brezilya, Rusya, Hindistan ve Güney Afrika- Yeni Kalkınma Bankası'nı kurmak için Brezilya'da bir anlaşma imzaladı. O zamandan bu yana altyapı tesisleri inşaatı ve sürdürülebilir kalkınma projeleri Yeni Kalkınma Bankası'nın odak noktası haline geldi.

Sarquis, Yeni Kalkınma Bankası'nın gelecekte üye sayısını ve banka büyüklüğünü artıracağını açıkladı: "2019-2021 yılları arasında Yeni Kalkınma Bankası'nın üye sayısı artacak, gelişmiş ülkelerin de katılacağını umuyoruz."

Gelecek kalkınma planına değinen Sarquis, 2019 yılında 5 üye ülkenin 7-8 milyar ABD Doları tutarında çeşitli projeleri değerlendireceğini belirterek, üye ülkelerin sermaye piyasalarının gelişmesini ve uzun vadeli ekonomik refahını teşvik edeceklerini kaydetti.

José Buainain Sarquis ayrıca, sürdürülebilir kalkınmanın gelecek için kritik bir hedef olduğunu dile getirerek, “Yeni Kalkınma Bankası tüm üye ülkelerle işbirliğini sürdürecek ve tüm üye ülkelerin stratejik hedeflerine saygı gösterecek. Yeni Kalkınma Bankası uluslararası kurallara göre projeleri denetlemek ve gelişmekte olan ülkelerin altyapı tesisleri geliştirmesini desteklemek istiyor.”


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor