ABD'de bomba alarmı

2018-12-14 11:48:48 CRI

ABD'de binden fazla okul, işletme ve kuruluş dün, “bomba tehdidi” içerikli e-mail veya telefon aldıkları gerekçesiyle emniyet güçlerine başvurdu. Ancak polis, şu ana kadar herhangi bir patlayıcı düzeneğe ulaşılmadığını açıkladı.

ABD basınında yer alan haberlere göre, Washington, New York, Los Angeles, San Francisco ve Chicago gibi birçok kentteki üniversite, işletme, kuruluş, ortaokul, banka ve basın kuruluşları dün, “bomba tehdidi” içerikli e-mail veya telefon aldıkları gerekçesiyle emniyet güçlerine başvurdu.

Söz konusu tehditler arasında en çok gönderilen ve otomatik olarak yollandığı düşünülen bir e-mailde, alıcıya, belirlenen hesaba 20 bin ABD doları değerinde bitcoin göndermesi söylendi ve aksi halde bombanın patlatılacağı tehdidinde bulunuldu.

New York polisinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, incelemeler sonucu herhangi bir patlayıcı düzeneğe ulaşılmadığı, bu tehditlerin “kaosa yol açmayı veya para kazanmayı” hedeflediği ifade edildi.

Edinilen diğer bilgilere göre, bomba tehdidinden dolayı ABD'nin bazı bölgelerinde binalar tahliye edildi ve bazı okullar geçici olarak eğitime ara verdi.

Olayla ilgili soruşturmalar hâlâ sürüyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor