İklim değişikliği konusunda mutabakat ümit ediliyor

2018-12-09 12:30:56

Polonya Çevre Bakan Yardımcısı Michal Kurtyka, ülkesinin Katowice kentinde devam eden BM İklim Değişikliğiyle Mücadele Konferansı'yla ilgili son gelişmeler hakkında bilgi verdi.Kurtyka dün düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, konferansın ilk haftasının geride kaldığını ve bu süre zarfında görüşmeler çetin geçse de bazı konularda ilerleme kaydedildiğini dile getirdi.


Konferansta iletilen mesajların ümit verici olduğunu vurgulayan Kurtyka, örneğin konferansın başlangıcında Dünya Bankası'nın önümüzdeki beş yıl içinde iklim değişikliğiyle mücadeleye 200 milyar ABD Doları sağlayacağını duyurduğunu hatırlattı.


Konferansın devletlerin gönüllü katkılarını içeren ve şeffaflık ve finansman gibi birçok sorunun ele alındığı kapsamlı bir sistem olduğuna işaret eden Kurtyka, bazı kritik sorunların konferansın ikinci yarısında çözülerek iklim değişikliğiyle mücadele sözleşmesinin genel çerçevesinin oluşturulması gerektiğini kaydetti. 


Dünkü basın toplantısında açıklamalarda bulunan BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi İcra Direktörü Patricia Espinosa ise Çin'in karbon salınımı ve iklim değişikliğiyle mücadele konularında aldığı tedbirleri takdirle değerlendirdi.   

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor