Arjantin'den G20 ülkelerine dürüst iletişim çağrısı

2018-11-26 11:09:39 CRI

Arjantin'den G20 ülkelerine dürüst iletişim çağrısı

Arjantin G20 Koordinatörü Pedro Villagra, G20 zirvesine katılacak liderleri dürüst iletişim kurarak fikir birliği sağlamaya ve küresel zorlukların üstesinden el birliğiyle gelmeye çağırdı.

“Barış ve Sürdürülebilir Kalkınma İçin Mutabakat” temalı G20 Liderler Zirvesi, Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te 30 Kasım-1 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek. Arjantin son günlerde zirveye hazırlıkları hızlandırmış durumda.

Pedro Villagra, konuyla ilgili açıklamasında, G20'nin dönem başkanlığını üstlenen ülke olarak Arjantin'in çok taraflılığı desteklediğini ve zirveye katılacak diğer taraflarla derin ve dürüst iletişim kurarak uyuşmazlıkları ortadan kaldırmak için çaba göstereceğini söyledi.

Zirvenin gündem maddeleri hakkında konuşan Villagra, ticari anlaşmazlıkları çözmek, açık ve kurallara dayalı çok taraflı ticaret sistemini korumak ve dünya ekonomisinin istikrarlı büyümesini ilerletmek olmak üzere üç noktanın başlıca ele alınacak konular olduğunu kaydetti. 

Zirvede G20'nin bir parçası olan Avrupa Birliği ülkelerinin ve 19 üye ülkenin liderleri, 7 misafir ülkenin başkanları ile Birleşmiş Milletler, Dünya Ticaret Örgütü, Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankası dâhil 10 uluslararası örgütten sorumlular katılacak.

G20 ülkelerinin başkanları Arjantin'de dünya ekonomisi, ticaret, yatırım, dijital ekonomi, sürdürülebilir kalkınma, altyapı tesisleri inşası, iklim değişikliği ve istihdam gibi konuları masaya yatıracaklar.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor