Özbekistan'da Asya İnsan Hakları Forumu

2018-11-24 15:39:11 CRI

Özbekistan tarafından organize edilen Asya İnsan Hakları Forumu 22-23 Kasım günlerinde Özbekistan'ın ikinci büyük şehri Semerkant'ta düzenlendi.

40 uluslararası örgüt, 20'den fazla ülkenin insan hakları kuruluşlarının temsilcileri, insan hakları mekanizmasının korunması ve insan hakları alanındaki uluslararası işbirliğinin güçlendirilmesini ele aldı. Forumda “Semerkant Deklarasyonu” yayınlandı.

Foruma katılan Çin İnsan Hakları Araştırma Derneği Daimi Direktörü Chang Jiang, yaptığı konuşmada, deklarasyonun onaylanmasının Asya ülkeleri ve gelişmekte olan ülkelerin insan hakları alanında gittikçe olumlu rol oynamasını yansıttığını kaydetti.

Chang Jiang, gelişmekte olan ülkelerin insan hakları alanında deneyimlerini paylaşmasının, bu ülkelerde insan haklarını iyileştirdiğini ve küresel insan hakları davasının sağlıklı gelişmesini hızlandırdığını belirtti.

Özbekistan Ulusal İnsan Hakları Merkezi Müdürü Akmal Saidov forumun dünya ülkelerinin insan hakları kuruluşları arasında işbirliğinin pekiştirilmesini amaçladığını, deklarasyonun uluslararası toplumun sürdürülebilir gelişme hedefini daha verimli bir şekilde gerçekleştirmesine yardımcı olacağını kaydetti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor