Endonezya'da düşen uçakta kurtulan yok

2018-10-30 10:08:06 CRI

Endonezya'da düşen uçakta kurtulan yok

Endonezya Ulusal Arama ve Kurtarma Kurumu  (BASARNAS) Başkanı Bambang Suryo Aji, dün ülkenin açıklarında denize düşen uçakta bulunan 189 kişinin tamamının muhtemelen hayatını kaybettiğini duyurdu.


Aji dün kazaya ilişkin düzenlenen basın toplantısında, arama-kurtarma ekiplerinin bazı kazazedelerin vücut parçalarına ulaştığını ve bu cesetlerin kimlik tespiti için Ulusal Polis Hastanesi'ne götürüldüğünü ifade etti.


Henüz hayatta kalan bir kişiye ulaşılmadığını dile getiren Aji, bu nedenle uçakta bulunanların hepsinin yaşamını yitirdiğini düşündüklerini aktardı.


Aji, arama-kurtarma çalışmalarının yedi gün devam edeceğini ve daha sonra çalışmaların üç gün daha uzatılıp uzatılmayacağına karar verileceğini söyledi.


Aji ayrıca, arama-kurtarma çalışmalarının 24 saat aralıksız sürdürüleceğini kaydetti.


Endonezya Ulusal Ulaştırma Güvenlik Komisyonu tarafından düzenlenen basın toplantısında ise, uçağın uçuş zamanının yalnızca 800 saat olduğuna ve kazanın meydana geldiği sıralarda hava koşullarında bir problem bulunmadığına dikkat çekilerek, kara kutulara ulaşılmadan kazanın nedeninin tespit edilemeyeceğinin altı çizildi.


Endonzeya Ulusal Arama ve Kurtarma Kurumu dün sabah, Lion Havayolları'na ait Boeing 737 MAX 8 tipi yolcu uçağının, başkent Jakarta'dan Sumatra Adası'ndaki Pangkal Pinang kentine gitmek üzere kalkış yaptıktan kısa bir süre sonra düştüğünü açıklamıştı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor