İsrail'den Gazze'ye büyük çaplı hava saldırısı

2018-10-28 11:23:13

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Filistin İslami Direniş Hareketi'nin (Hamas) 26 ve 27 Ekim'de İsrail'in güneyine 34 roket attığı, İsrail ordusuna ait savaş uçaklarının da buna karşılık olarak Hamas'a ait 87 hedefi vurduğu bildirildi.

Açıklamada, Gazze'den fırlatılan 34 roketin 13'ünün Demir Kubbe (Iron Dome) hava savunma sistemiyle önlendiğine dikkat çekilerek, buna karşılık olarak İsrail ordusuna ait onlarca savaş uçağı ile helikopterin Gazze'de Hamas'a ait iki mühimmat deposu ve beş kışla dâhil olmak üzere 87 hedefe saldırı düzenledikleri belirtildi.

İsrail ordusuna ait savaş uçaklarının aynı gün Gazze'deki dört katlı bir binaya da hava saldırısı gerçekleştirdiği, binanın Hamas'ın güvenlik işlerinin yürütüldüğü yeni genel merkez olduğu bildirildi.

Öte yandan, İsrail Genelkurmay Başkanı Gadi Eizenkot'un Tel Aviv'de İsrail ordusunun genel karargâhındaki acil toplantıyı yöneterek, Gazze'deki durumu değerlendirdiği belirtildi.

İsrail ordusu, Gazze'de meydana gelen tüm gelişmelerden Hamas'ın sorumlu olduğunu savunurken, Hamas'tan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.

Filistin İslami Cihad Hareketi ise dün bir açıklama yaparak, İsrail ile ateşkes yapacaklarını, böylece gerilimin tırmanmasını engelleyeceklerini açıkladı. Filistin İslami Cihad Hareketi'nin askerî kolu El Kudüs Tugayları da yaptığı açıklamayla İsrail'e düzenlenen roket saldırılarının sorumluluğunu üstlendi.  

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor