Almanya geçici sınır kontrol süresini uzatacak

2018-10-13 16:07:25

Almanya geçici sınır kontrol süresini uzatacak

Almanya İçişleri Bakanlığı, Danimarka, Avusturya ve Fransa'yla geçici sınır kontrol süresinin yarım yıl uzatılacağını ilan etti.

Almanya İçişleri Bakanlığı'ndan dün yapılan açıklamada, geçici sınır kontrolünün bu yılın 11 Kasım'da sona ermesinin ardından 12 Kasım'dan itibaren yarım yılın daha uzatılacağı ifade edildi. Uzatma nedeni, “ikincil göçmenlerle” ilgili.

Avrupa Birliği'ne (AB) üye ülkelerde kayıt yaptıran çok sayıda göçmen tekrar Almanya'ya akın etti. AB'nin sınır yönetiminde halen eksiklikler bulunuyor. Geçici sınır kontrolünü kaldırmak için koşulların olgunlaşmadığı düşünülüyor.

Açıklamada, bu yıl Almanya ile Avusturya arasında sınırdan Almanya'ya giren kaçak göçmen sayısının 7 bini aştığı ve Alman tarafının yaklaşık 4 bin kişiyi iade ettiği belirtildi.

Çok sayıda mülteci Doğu Avrupa'dan Batı Avrupa ve Kuzey Avrupa'ya akın etti. Birçok Şengen ülkesi sınır denetimlerini artırdı.

AB Konseyi 2016 yılının Mayıs ayında Avusturya, Almanya, Danimarka, İsveç ve Norveç olmak üzere 5 Şengen ülkesinin altı ay boyunca geçici sınır kontrolü uygulamasını kabul etmişti. AB Konseyi bu 5 ülkenin sınır kontrollerini uzatmasını da önermişti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor