Çin ile Singapur işbirliğinde öncelikli noktaları belirledi

2018-09-21 10:14:12

Çin ile Singapur'un gelecekteki işbirliğine dair öncelikli noktaları belirlediği, Kuşak ve Yol inisiyatifi çerçeveisndeki işbirliğini ilerletmede mutabık kaldığı bildirildi.

Çin Başbakan Yardımcısı Han Zheng ve Singapur Başbakan Yardımcısı Teo Chee Hean, Singapur'da düzenlenen iki ülke arasındaki bir dizi üst düzey işbirliği toplantısına eşbaşkanlık etti.

Toplantılarda, Kuşak ve Yol'un inşası, ekonomik dönüşüm, finansal işbirliği, kültürel temaslar, kapsayıcı ve sürdürülebilir kalkınma konularında derinliğine görüş alışverişinde bulunulduğu, gelecekteki işbirliğine dair yol haritasının belirlendiği açıklandı.

Suzhou Sanayi Parkı, Tianjin Ekolojik Kenti ve Chongqing Stratejik Bağlanırlık Pilot Girişimi gibi büyük çaplı projelerde inovasyon, yeşil ve sürdürülebilir kalkınma ve bağlanırlık alanlarında sağlanan ilerlemelerin övgüyle değerlendirildiği, iki ülke hükümetlerinin söz konusu üç proje ile Çin-Singapur Guangzhou Bilgi Kenti projesine desteklerini yineledikleri de aktarıldı.

Çin ile Singapur arasındaki üst düzey toplantılarda, Kuşak ve Yol inisiyatifinin hızlandırılması, kapsamlı bağlanırlık ve finansal destek için platformların inşasının sürdürülmesi ve başarı deneyimlerinin paylaşılması konularında da görüş birliğine varıldı.

Toplantıların bitiminde Han Zheng ve Teo Chee Hean, inovasyon, deneyim paylaşımı, personel eğitimi ve kültürel değişim konularındaki çok sayıda işbirliği belgesinin imza törenine katıldı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor