Schwab: Çin'in ekonomik büyümesine hep iyimserim

2018-09-18 09:49:21 CRI

Dünya Ekonomi Forumu'nun (Davos Forumu) kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Klaus Schwab, Çin'in ekonomik büyümesine öteden beri iyimser bir tavırla yaklaştığını açıkladı.

Schwab, dün Tianjin'de basına verdiği demeçte, Çin'de reform ve dışa açılma sürecine bizzat şahitlik ettiğini belirterek, geçen 40 yıl içinde Çin'in gayri safi yurtiçi hasılasının onlarca kat arttığını ve halkın yaşam kalitesinde gözle görülür yükselme kaydedildiğini söyledi. Çin ekonomisinin durgunlaştığı yönündeki iddiaların nihayetinde yanlış olduğunun anlaşıldığına dikkat çeken Schwab, Çin'in büyüme durumuna öteden beri iyimser bir tavırla yaklaştığını ifade etti.

Çin'in ileri sürdüğü Kuşak ve Yol İnisiyatifi'ni olumlu karşıladığına işaret eden Schwab, bu girişim doğrultusunda dünya genelinde altyapı tesisleri arasında kapsamlı bağlantı kurulduğunu vurguladı. 4. sanayi devriminin küresel işbirliğine ihtiyaç duyduğunun altını çizen Schwab, ülkelerarası işbirliği ne kadar verimli olursa dünyanın da o kadar kalkınacağını belirtti.

12. Yaz Davos Forumu, 18-20 Eylül'de Çin'in kuzeyindeki sahil kenti Tianjin'de yapılacak. Forumun teması, “4. Sanayi Devriminde İnovasyona Dayalı Düzen Kurmak” olarak belirlendi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor