Filistin İsrail'le ilgili meseleleri UAD'ye sunacak

2018-09-16 15:36:41

Filistin İsrail'le ilgili meseleleri UAD'ye sunacak

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Bedevilerin yerleşim bölgeleri, El Aksa Camii ve İsrail'le ilgili diğer meseleleri Uluslararası Adalet Divanı'na (UAD) sunmaya hazırlandıklarını kaydetti.

Yerel medyada yer alan habere göre, Mahmud Abbas dün Ramallah'ta Filistin Kurtuluş Örgütü (KFÖ) İcra Komitesi toplantısına başkanlık ettiği sırada yaptığı konuşmada, Yahudilerin yerleşim noktaları inşasında engellerin kaldırılması için İsrail'in bir Filistin Bedevileri yerleşim bölgesini yıkacağını ve yerel halkı bölgeden kovacağını belirtti. Mahmud Abbas, ayrıca İsrail'in Yahudilerin Müslüman gibi El Aksa Camii'ne gitmesine ve dua etmesine izin vereceğine işaret etti.

Mahmud Abbas, Bedevilerin yerleşim bölgesine ilişkin belgeleri Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne (UCM) sunduklarını ve UAD'ya da sunacaklarını kaydederek, El Aksa Camii konusunda ortaklaşa bir tutum oluşturmak için Ürdün tarafıyla müzakerede bulunacaklarını, ardından UCM ile UAD'ya başvuracaklarını ifade etti.

Filistin Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndan bir yetkili, 27 Eylül'de Mahmud Abbas'ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda konuşma yapacağını ve tüm dünyaya Filistin halkının yüz yüze olduğu meseleleri anlatacağını dile getirdi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor