ABD'de ek vergiye karşı kampanya başlatıldı

2018-09-13 15:59:08 CRI

80'den fazla ABD'li endüstri birliği, dün “Serbest Ticaret İçin Amerikalılar Birliği”ni kurduklarını açıkladı. Bu birlik, “Serbest Ticaret için Çiftçiler Birliği” ile birlikte ABD yönetiminin ithalat ürünlerine ek gümrük vergisi getirmesine karşı ulusal lobi kampanyası başlattı.

Milyonlarca dolara mal olacak kampanya; belediye çalışmaları, taban propagandası, sosyal medya, dijital reklam ve diğer yöntemler aracılığıyla, ek gümrük vergisinin Amerikan işletmeler, çiftçiler, işçiler ve ailelere verdiği zararları anlatacak.  

Organizasyondan alından bilgiye göre, kampanya önümüzdeki hafta öncelikle Pennsylvania ve Ohio eyaletlerinde başlatılacak. Sonraki iki ayda ABD'nin orta bölgelerindeki önemli mahallelerde de bir dizi etkinlik düzenlenecek.

Ayrıca “Verginin Zararları” adlı bir internet sitesi de kuruldu. Bu sitedeki haritalar üzerinden vergi politikasının ülkenin çeşitli eyaletlerine getirdiği çeşitli zararlar öğrenilebilir.

Serbest Ticaret İçin Amerikalılar Birliği; tarım, ormancılık, balıkçılık, enerji, kimyasal sanayi, imalat, konfeksiyon, ulaşım, bilişim ve hizmet gibi onlarca endüstriyi kapsıyor.

 Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor