Donald Trump: Ruhani'yle görüşebiliriz

2018-09-06 15:05:10

Donald Trump: Ruhani'yle görüşebiliriz

ABD Başkanı Donald Trump, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu nedeniyle bu ay ABD'de bulunacak İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yle görüşebileceğini açıkladı.

Donald Trump, dün ülkesini ziyaret eden Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Ahmed El Caber El Sabah'la yaptığı görüşmeden önce söz konusu açıklamayı yaptı.

“Her şey olabilir ama duruma göre karar verilecek” diyen Trump, İran'ın ABD'yle diyalog kurmak isteyip istemeyeceğine İran'ın kendisinin karar vereceğini, her zaman İran lideriyle temasta bulunmaya hazır olduğunu ifade etti.

Donald Trump Mayıs ayında İran nükleer sorununa ilişkin kapsamlı anlaşmadan çekileceğini duyurmuştu. Ağustos ayında ABD İran'a karşı finans, metal, mineral ve otomobil gibi bir dizi alanda yaptırım uygulamaları başlattı. Bunun yanı sıra Kasım ayında enerji, petrol ve merkez bankası işlemleri gibi alanlarda yeni yaptırımlar uygulanacağı bildirildi.

Donald Trump, 30 Temmuz'da yaptığı konuşmada, ön koşul olmaksızın Hasan Ruhani'yle görüşebileceğini belirtmişti. Hasan Ruhani ise diplomasi ve diyalog yoluyla sorunu çözmek istediklerini ancak müzakere konusunda ABD'nin samimiyetini göstermesi gerektiğini kaydetti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor