Lavrov'dan İdlib açıklaması

2018-08-31 15:20:55 CRI

Lavrov'dan İdlib açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, dün Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim ile görüştü. Görüşmenin ardından ortak basın açıklaması gerçekleştiren ikili, İdlib gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Lavrov, El Kaide destekli teröristlerin İdlib'de kimyasal saldırı provokasyonuna hazırlandığına ve Batı'nın bir kez daha kimyasal saldırı gerekçesiyle Suriye'ye müdahaleyi gündemine alacağına ilişkin iddialara da değindi.

Lavrov, El Nusra'nın gerilimi azaltma bölgesini hem Suriye ordusu hem de Rusya'nın Hmeymim askerî üssüne saldırı için kullanmasının kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Moskova'da temaslarda bulunan Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Rus mevkidaşı Lavrov ile yaptığı görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, "İdlib'de sonuna kadar gideceğiz, hedef El Nusra militanları" dedi.

Suriye Dışişleri Bakanı Muallim, Rusya'da yetkililerle İdlib operasyonunu görüştü. Türkiye'yi endişelendiren operasyonla ilgili konuşan Muallim, "İdlib'de sonuna kadar gideceğiz. Hedefimiz El Nusra militanları. Sivil kayıplarına karşı elimizden geldiğince dikkatli olacağız" diye konuştu.

Rusya'nın Akdeniz'de yaptığı deniz tatbikatıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Peskov, Suriye'deki mevcut durumun bu tatbikatı gerekli kıldığını kaydetti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor