ABD tarım örgütünden vergi politikasına tepki

2018-08-24 11:53:48 CRI

ABD'de “Serbest Ticaret için Çiftçiler” (Farmers for Free Trade) adlı örgütün radyo ve televizyon yayını ve reklamları aracılığıyla, vergi politikasının çiftçilerin üzerindeki olumsuz etkileri dile getireceği açıklandı.

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross ve Tarım Bakanlığı yetkilileri, dün Kuzey Dakota eyaletini ziyaret ederek, vergi politikası ve ticari çatışmaların ABD'li çiftçiler ve tarım üzerinde yarattığı etkileri inceledi.

Kuzey Dakota eyaletinin ana ihracat ürünü olarak, yılda 2 milyar dolar tutarındaki soya fasulyesinin üçte ikisi Çin'e ihraç ediliyor. Bu yıl Çinli alıcılar, yaklaşık 1,2-1,5 milyon dolarlık soya fasulyesi siparişini iptal ettiler.

ABD ile Çin arasındaki ticari anlaşmazlığın çözülememesi durumunda yerel çiftçilerin kredilerini ödeyemeyeceği gibi, önümüzdeki yılın ekin ekiminin de olumsuz etkileneceği kaydedildi.

“Serbest Ticaret için Çiftçiler” örgütü, ihracatın büyük ölçüde azaltılmasının zararlı olduğunu, çiftçilerin ABD yönetiminden ürünlerinin uluslararası piyasaya girmesini sağlamasını istediklerini belirtti.

Örgüt 8 Ağustos'ta, 800 bin dolar ayırarak, ülkenin orta ve batı kesimlerinde bulunan 10 tarım eyaletinde, radyo ve televizyon reklamı aracılığıyla vergi politikasına tepki göstereceğini açıklamıştı.  

“Serbest Ticaret için Çiftçiler” Eş Başkanı ve ABD'nin Eski Beijing Büyükelçisi Max Baucus da, ticaret savaşının ABD'li çiftçilere zarar verdiğine dikkat çekerek, ABD ile Çin'den diyalog yoluyla sorunu çözmesini istedi.

  

 Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor