Putin ve Macron Suriye'yi görüştü

2018-08-11 15:50:45 CRI

Putin ve Macron Suriye'yi görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Fransız mevkidaşı Emmanuel Macron dün bir telefon görüşmesi yaparak, Suriye'deki son durumu ele aldı.


Rusya Devlet Başkanlığı'nın web sitesinde yer alan açıklamada, Putin ve Macron'un Suriye'deki son durum hakkında derinlemesine fikir alışverişinde bulunduğu belirtildi.


Açıklamada, iki liderin ayrıca, Suriye'nin Doğu Guta bölgesindeki sivillere Temmuz ayında Fransa ve Rusya tarafından ortaklaşa gönderilen insani yardımı takdirle değerlendirdiğine işaret edildi.


Putin, Suriye'deki sosyal ve ekonomik altyapı tesislerinin yeniden yapılandırılması için uluslararası toplumun yardımları sürdürmesi ve Suriyeli mültecilerin yurtlarına dönmesini sağlamak üzere tedbirler alması gerektiğini vurguladı.


Fransa Cumhurbaşkanlığı tarafından 20 Temmuz'da yapılan basın açıklamasında, Fransa ve Rusya'nın, Suriye'de birlikte insani yardım projesi uygulayarak Doğu Guta bölgesine elzem tıbbi ihtiyaçları temin edeceği duyurulmuştu.


Rusya'nın ITAR-TASS Haber Ajansı'nın Savunma Bakanlığı'na dayanarak 21 Temmuz'da verdiği haberde ise, Rusya'nın askeri kargo uçağının Fransa'dan yola çıkarak, Suriye'ye ilaç ve günlük malzeme dahil 44 tonluk insani yardım malzemesi götürdüğü ifade edilmişti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor